تحلیلی و انتقادییادداشت ها

نان ناامن (خرید خدمات آموزشی)

‍ هو الحق

مقام معظم رهبری:«وظیفه‌ی مهم همه‌ی ما این است که منزلت معلم را در جامعه معرفی کنیم؛ این کار نشده؛ منزلت معلم، جایگاه معلم، آن‌جوری که این حقیر به آن اعتقاد دارم، در جامعه جا نیفتاده.»

معلمان سرزمین من! معلمانی که به اذعان خودشان، کارگران آموزشی اند و تنها در کلاس درس، معلم نامیده می شوند! امروز جلوی درب استانداری تجمع کردند، برای احقاق حقشان! برای لقمه نانی، برای کاری که مدت هاست عرقش خشک شده! برای بیمه 21 روزه، برای شغلی که امنیت ندارد! برای دردسر های طرحی به نام طرح «خرید خدمات آموزشی…»

معلمی که باید با آسودگی خاطر به کلاس بیاید، معلمی که باید از نظر مالی تامین، از نظر شغلی ایمن و برای دانش آموزانش مأمن باشد، چگونه باید سی روز را با 700 الی 900 هزار تومان سر کند؟ چگونه باید با ده ماه تعویق همین حقوق اندک، دلش را تمام و کمال به تدریس بدهد؟

مظلومیت هم حدی دارد! این عزیزان یا در نقاط محروم در حال تدریس اند یا معلم اتباع ملل مسلمان اند! آقایان به داد «معلمینِ مستضعفان» و «مستضعفینِ معلم» برسید. مگر اینها ولی نعمتان ما نیستند؟! مگر همانهایی نیستند که بارها در تایید حرف امام (ره)، ثابت کرده اند همیشه با انقلاب بوده اند و خواهند ماند؟

طرح خرید خدمات آموزشی حاصل «نگاه اقتصادی» به آموزش و پرورش است. حاصل صرفه جویی نابه‌جا در این امر مهم، تضعیف آینده ی ایران اسلامی خواهد بود. قریب به 800 الی 900 نفر معلم طرح خرید خدمت در استان یزد وجود دارد یعنی اگر حتی هر کلاس دست کم متشکل از 25 دانش آموز باشد، 21000 دانش آموز هر سال زیردست این معلمان عزیز در حال تحصیل اند. چرا سرنوشت این عزیزان باید قربانی سیاست های این نوع نگاه اقتصادی به آموزش و پرورش شود؟

۱۳۹۷/۱۰/۲۲

«محق»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا