تحلیلی و انتقادیمکتوباتیادداشت ها

خانه امن

هو الحق
هر انسانی نیازمند سرپناه است. محتاج یک خانه. برای بقا! مسلما اگر دیوارهایش مستهلک شود، وظیفه ساکنین است که برای ترمیم یا بازسازی آن اقدام کنند. فرض کنید دیوار خانه ترک برداشته است و ساکنان با استفاده از محتویات جمجمه های خود، تشتی از گچ فراهم آورده و با ماله ترک های دیوار را می پوشانند و خرسند از آنکه مشکل حل شده، سفیهانه به هم لبخند می زنند!

حال اگر شخصی مدعی آن شود که آقا پوشاندن ترک دیوار اصلا دخلی به دفع خطر ریزش سقف ندارد، او را تکفیر و به «کاسب شکاف» و «ترک خواری» متهمش می کنند. البته گناهی ندارند بندگان خدا! انصاف را «إن صاف» می‌خوانند! یعنی اگر صاف باشد خوب است، پس مهم نیست شکاف زیرش چقدر عمیق است! همین که دیوار صاف است، کافی است. این پیروان «الیس الصاف بکاف» مانع بنایان اصیل و کارآشنای خانه‌اند. این صاف کردن ها جلوی اصلاح و مرمت را می‌گیرد تا جایی که خانه خراب شود. ماله پنهان و ساکت این جماعت، از تیشه پر سر و صدای دشمن مخرب‌تر است!

آن‌وری فتنه، برجام و افتضاحات دولت محبوبش را با «اگر رقیب می‌آمد بدتر می‌شد» صاف می‌کند و این‌وری از «کدام آبان» و «اما حقیقت ماجرا» دم می‌زند و هزار تحلیل و توجیه می‌آورد برای پوشاندن ماجرای هواپیمای اکراینی!
آن‌وری گندهای 7ساله دولت مستقر را گردن مجلس 4ماهه می‌اندازد و این‌وری در دوره مجلسِ همسویش، سعی بر استراحت دادنِ تارهایِ شفافیت‌جویِ حنجره‌اش دارد!
متضررین این ماجرا اما ساکنان خانه‌اند. سقف خانه که بریزد ماله‌کش و غیرماله‌کش نمی‌شناسد!
خانه را ناامن نکنیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا