بسم الله الرحمن الرحیم

سخنرانی حمایت از مردم مظلوم فلسطین در میدان امیرچخماق یزد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در reddit

بسم رب المستضعفین
سلام علیکم و نصر الله و رحمة الله و برکاته
امروز دنیا شاهد دست و پا زدن رژیم کودک‌کش، برای نِیْل به رویای نیل تا فرات است. خیالی که در هفت دهه گذشته این قومِ «خودبرگزیده‌پندار» را به انجام هر عملی ممکن ساخته است! مدعیان تظلم و اجرای عدالت برای علامت سوالی چون هولوکاست، امروز در حال غصب اموال و املاک، کشتار غیرنظامیان، زنان و کودکانند.
الله اکبر! امان از ادعای بی‌عمل و بدعمل! چگونه آزادی خودتان را در گرو اسارت دیگران می‌بینید؟! چطور رفاه و آسایش را بر دیگران حرام می‌کنید به بهانه تشکیل دولت رفاه برای یهود؟! با چه جرأتی دم از خداوند و ماشیا می‌زنید زمانی که به بنده او رحم نمی‌کنید؟! ادعای پیروی‌تان از موسی دروغ است! به والله دروغ است! موسی کبر نیاموخت! نه! شما پای درس اول متکبر عالم فارغ التحصیل شده‌اید.
این رژیم آپارتاید نژادپرست، جرثومه فساد است که اگر جلوی آن گرفته نشود صالحان را قلع و قمع و عوام را فاسد می‌کند.
اخبار فلسطین دل آدم را می‌لرزاند. کربلای امروز آنجاست و شامیانِ تا دندان مسلح، در طمع مال و اموال بر یکدیگر پیشی می‌گیرند. استدلال‌شان هم فرقی با هزار سال پیش نکرده: «اگر من ندزدم! اگر من نبرم! دیگری می‌برد!» کدام حرّی است که فریاد استغاثه از قبله اول مسلمین شنیده باشد و رگ غیرتش باد نکرده باشد؟!
اوضاع اما امروز جور دیگری است! اگر قبلاً فقط غصه می‌خوردیم، مشت گره می‌کردیم، از چند متری کلوخ و سنگ می‌زدیم، امروز از فرسنگ‌ها دورتر سجیل‌هایمان خواب بر کابوسِ ملت فلسطین حرام کرده است. حملات موشکی دیشب تنها گوشه‌ای از کاردستی‌های فرزند انقلاب، شهید حسن طهرانی مقدم بود. دست مریزاد! حقا که آبکش شدن گنبد آهنین التیام زخم‌های جگر پاره پاره‌مان بود.
امروز، مستضعفین دیروز استضعاف خود را شکسته‌اند. دیگر آن کودک نامشروع قلدر نمی‌تواند به فرزندان رشید جبهه مقاومت زور بگوید. دیگر زمانه، زمان حکومت مستضعفین است. همانطور که خداوند در قرآن کریم وعده می‌دهد: «وَنُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ» و ما می‌خواهیم به مستضعفان زمین منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم.
ما انسانیم! انسان آزاد است آزادی را دوست دارد. ما مسلمانیم! پیرو آن دینی که خدایش بر رسولش فرمود: «لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» همانا ما پیامبران خود را با ادله و معجزات فرستادیم و با ایشان کتاب و میزان عدل، نازل کردیم تا مردم را به راستی و عدالت به پا دارند. ما پیروان دینی هستیم که دلیل ارسال انبیاءش را ستیز با ظلم و تعدی می‌داند. ما شیعه آن امامی هستیم که فرمود مرد مسلمان اگر از شنیدنِ خبرِ خلخال کشیدن از پای یک دختر یهودی بمیرد، حق دارد. ما پیرو مکتب آن امامی هستیم که برای ایستادن مقابل ظلم در برابر ابرقدرت‌های شرق و غرب ایستاد. ما سرباز آن فرمانده‌ایم که فرمود محافظه‌کاری قتلگاه انقلاب است.
برادران و خواهران! عاجزانه تقاضا دارم نگذارید با ظلم‌ستیزیِ گزینشی و محافظه‌کارانه این امر فطری تبدیل به یک امر سیاسی و جناحی شود. نسل جوان ما زمانی به اهمیت و والایی آرمان رهایی فلسطین پی خواهد برد که ظلم‌ستیزی ما را در مسائلی چون مسلمین میانمار، اویغور، آذربایجان، کشمیر، افغانستان، یمن، سوریه، ماجرای آسیه پناهی و آلونک بندرعباس، حوادث آبان ۹۸، اعتراضات صنفی و کارگری، حمایت از برادران و خواهران افغانستانی ساکن در ایران و چهارده هزار دانش‌آموز محروم از تحصیل یزدی در شرایط کرونا را هم دیده باشد. آن وقت است که ارزش و اهمیت این آرمان را خواهد پذیرفت.
اللهم عجل لولیک الفرج و السلام علی من اتبع الهدی

۱۴۰۰/۰۲/۲۲

محق